Proč je dekarbonizace důležitá?

Proč je dekarbonizace důležitá?

Dekarbonizace – váš nový motor

Díky několikaletému vývoji a výsledkům použitým v naší technologii můžete snížit spotřebu motoru přibližně o 10 % a obnovit účinnost svého vozu za 1 hodinu až 1,5 hodiny.

Díky dekarbonizaci motoru můžete :

  • odstranit karbonové usazeniny z benzínového a naftového motoru
  • snížit spotřebu paliva zvýšením účinnosti motoru
  • zabránit ucpání vstřikovače a EGR ventilu

Dekarbonizace (odstranění karbonových usazenin z motoru) pomocí našeho inovativního zařízení HPS (Hydrogen Power System) prodlouží životnost vašeho motoru bez nutnosti instalace nových drahých komponent.

Fotografie motoru s zanesenými ventily. Se svolením majitele jsme zastavili první válec a provedli devadesátiminutovou dekarbonizaci druhého a třetího válce. Účinek dekarbonizace je patrný na válcích 2 a 3. První z nich, který byl odstaven, je stále ucpaný.

Proč se motory automobilů v současnosti tolik zanášejí?

Odpovědí na tuto otázku je způsob, jakým dnes jezdíme, ve spojení s podmínkami na silnicích, jako jsou rychlostní limity, kvalita paliva, náročnější emisní požadavky a pomalá jízda za účelem úspory paliva.

V důsledku těchto faktorů přestává fungovat EGR ventil, který ucpává filtr pevných částic a zanáší turbodmychadlo.

V minulosti měli řidiči možnost automaticky čistit motory svých vozů při jízdě stálou rychlostí na dálnicích. Jízda maximální rychlostí znamená vysokou teplotu, která umožňuje motoru, aby se sám vyčistil. V dnešní době, v souladu s novými požadavky na jízdu a zvýšenými emisními normami, to není možné. Automaticky se objevují karbonové usazeniny, které jsou úspěšně odstraňovány vodíkem u nás v dílně v Ostravě.